Torty weselne – coraz bardziej zaskakujące – jak je budować piętro po piętrze?

 

Witajcie – dzisiaj odsłonię rąbka tajemnicy jak powstają torty piętrowe na przykładzie tego wyjątkowo oryginalnego projektu. Powiem szczerze, uwielbiam takich pozytywnie zakręconych ludzi, którzy przychodzą do nas ze swoimi kolorowymi pomysłami – mają w sobie tyle oryginalności, że cały projekt robi się dla nich z zapartym tchem czekając na finał. 

 

 

 

 – hmmmmmmmmmmm wygląda ciekawie … do tego potrzebny będzie nam  jeszcze tort :)

 

 

 

 

 

 

– jest i tort – a nawet dwa :)

 

 

 

 

 

 

– mamy już nasz tort – teraz należy nadać mu kształt jaki chcemy w tym przypadku wyspa – zatem ostry nóż do ręki i tniemy….

 

 

 

 

 

– mając swój upragniony kształt postepujemy jak zawsze – należy tort przygotować pod obleczenie go masą cukrową.

 

 

 

 

 

– po obleczeniu masą cukrową możemy przystapić do kolejnego etapu. Tort przygotowujemy pod tort piętrowy – aby to uczynić należy wbić w tort albo patyczki, które są pokazane na pierwszym zdjęciu albo jak w tym przypadku rurki.  Zaznaczamy punkt na rurce tak jak zdjęciu.

 

 

– kiedy wyciągniemy rurkę należy ją przyciąć w zaznaczonym miejscu a nastepnie zrobić to samo z pozostałymi – jeśli chodzi o to co wybrać czy rurki czy patyczki to należy przeanalizować jaki będzie na ten tort nakładany ciężar – w przyapadku dużych tortów ja polecam rurki.

 

 

 

– zatem mając już przygotowany tort niebieski – nakładamy na górę kolejny tort – gdybyśmy potrzebowali budawać torty wielopiętrowe procedura wygląda tak samo –  torcik wyspa potrzebuje już jedynie fali i dodania figurek, które były przygotowane wcześniej – jakieś małe muszelki i projekt zostaje dopięty na ostani guzik.

 

 

-ot wyspa – z zachowaniem szczegółów a jakie prosili Państwo młodzi – uwielbiam wszystkich moich klientów – bo jak zawsze są bardzo oryginalni i kreatywni. A my jesteśmy tylko narzędziem w spełnianiu ich marzeń.

Komentarze: 8

 1. Alicja pisze:

  Witam, chciałabym się dowiedziec – czy drugie piętro jest na jakiejś podstawie kładzione na „parterze”, czy sam biszkopt? Dziękuję

 2. Anna Daraż pisze:

  Witam – tak, pod każde kolejne piętro tortu należy używać podkładek.

 3. Ola pisze:

  Witam,
  a co z nasączaniem takiego piętrowego cuda?
  Czy jak nasączymy biszkopt ciasto się nie „spłaszczy”?

 4. Anna Daraż pisze:

  tak – torty powinno się pączować ale bez jakiejś przesady – to ma tylo lekko nawilżyć biszkopt.

 5. Ola pisze:

  Dziękuję za odpowiedź – a ten tort jest naprawdę boski :)

 6. Ewa pisze:

  Czy to sa jaikies specjalne rurki i gdzie mozna je kupic ?

 7. Anna Daraż pisze:

  można kupic chyba na tortowni

 8. ola pisze:

  mam pytanie: czy te podstawki pod kolejne pietra tortu mogą być kartonowe (tzn takie kupne podstawki) czy z plastiku ? zastanawiam się, czy te podstawki kartonowe się nie zniekształcą pod wpływem wilgoci…

Zostaw komentarz

wymagane

wymagany, nie będzie opublikowany

opcjonalnie